Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Takiego Kortowa już nie ma...

W Galerii Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie można oglądać wystawę „60 lat kortowskiej Alma Mater w fotografii”.

Organizatorami wystawy są są Klub „Ziemia Warmińska” Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Akademickie Centrum Kultury UWM oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Wystawa „60 lat kortowskiej Alma Mater w fotografii" jest próbą przedstawienia historii olsztyńskiej uczelni od momentu wejścia na plac budowy pierwszych maszyn i adaptacji budynków poniemieckich po dzień dzisiejszy. Na ekspozycję składają się plansze przygotowane z fotogramów udostępnionych przez prof. Jerzego Walugę, prof. Barbarę Grudniewską oraz jej męża prof. Czesława Grudniewskiego.

- Cieszę się, że mogłem pokazać jedne ze starszych zdjęć i przypomnieć naszą Alma Mater. Chcę, byśmy pamiętali o dawnym Kortowie, którego już nie ma, i ludziach go tworzących, którzy już odeszli. Kiedyś Kortowo zaczynało się przy pętli, a kończyło za kotłownią, za starym cmentarzem - mówił podczas uroczystego wernisażu prof. Jerzy Waluga.

Wystawa będzie czynna do 12 września 2012 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy