Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zapytania poselskie z Warmii

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Szmit złożył w Sejmie dwa zapytania poselskie skierowane do premiera Donalda Tuska.

Pierwsze dotyczy sytuacji w Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w związku z podejrzeniami o korupcję przy rozdziale środków europejskich, a poseł pyta premiera o jego działania w sprawie nieprawidłowości i wiedzę o podobnych sytuacjach przy przyznawaniu dotacji z funduszy europejskich, a także czy Komisja Europejska sygnalizowała możliwe sankcje za tego typu nieprawidłowości.

Drugie pismo dotyczy bulwersującej wiele środowisk i osób szczególnie związanych z opozycją lat 80. ub.w. sprawy pochówku gen. Kazimierza Dudka, który odbył się niedawno w Olsztynie. Asysta honorowa podczas pogrzebu człowieka, który w latach 80. gorliwie represjonował działaczy olsztyńskiego podziemia solidarnościowego, budzi zdumienie wielu obserwatorów. Poseł Szmit pyta premiera m.in. o to, czy ten akceptuje taki sposób honorowania funkcjonariuszy totalitarnego państwa i czy podczas pogrzebu oficerom SB i MO przysługuje oraz na mocy jakich przepisów ceremoniał państwowy lub policyjny.

Premier Donald Tusk ma 21 dni, aby udzielić pisemnej odpowiedzi na zapytanie poselskie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma