Nowy numer 4/2023 Archiwum

Biegiem do nieba

Już 13 września z Olsztyna rusza VII Pielgrzymka Biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

13 i 14 września już po raz siódmy odbędzie się Pielgrzymka Biegowa do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Na trasę wyruszą zawodnicy z archidiecezji katowickiej i warmińskiej. Są wśród nich doświadczeni maratończycy, są amatorzy – młodzież szkolna, członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej oraz osoby niepełnosprawne z Knurowa, Katowic, Dobrego Miasta i Olsztyna. W podwarszawskich Jankach, jak co roku, dołączy ekipa z Akcji Katolickiej archidiecezji warszawskiej.

Organizatorzy zapraszają serdecznie na uroczysty start i na zakończenie biegu przy grobie księdza-męczennika. O godz. 7 odbędzie się Msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie. W Olsztynie Mszy św. o godz. 8 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczyć będzie bp Jacek Jezierski. Następnie grupa warmińska wyruszy na szlak pielgrzymki sprzed Pomnika Wolności Ojczyzny na placu Solidarności. Ich koledzy ze Śląska wystartują sprzed Pomnika Poległych Górników KWK „Wujek”.

Pielgrzymkę zakończą wspólnie Mszą św., która odbędzie się 14 września o godz. 18 w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Celem VII Pielgrzymki Biegowej, jak co roku, jest uczczenie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i wszystkich Męczenników Stanu Wojennego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy