GN 28/2018 Archiwum

Rodzinna formacja przejdź do galerii

Codziennie zatroskani i zabiegani, poświęcili czas na modlitwę i dzielenie się wiarą, aby mieć siły wprowadzać ideały Ewangelii w życie.

Powakacyjny czas łączy się z rozpoczęciem spotkań różnych wspólnot kościelnych. Jedną z nich jest Kościół Domowy, który uroczystą Mszą zainaugurował swoje spotkania. W Sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim zgromadziło się około 100 osób. Zgromadzone rodziny przeżyły szczególną Eucharystię, na zakończenie której kilkanaście małżeństw zostało oficjalnie wprowadzonych do Domowego Kościoła. Rodziny, po złożeniu ślubowania, otrzymały zapaloną świecę.  Mszy św. przewodniczył ks. Cezary Opalach. W homilii zwrócił uwagę na rolę Maryi w życiu pojedynczych osób, rodzin i społeczeństwa. Następnie odbyła się wspólna agapa i biesiadowanie. Na zakończenie zgromadzeni mogli wysłuchać świadectw wiary. – Jesteśmy w Kościele Domowym od kilku lat i dzięki temu nasza rodzina doświadcza wielu łask. Takie spotkania umacniają nas – mówi Anna i Dariusz Częczek.

« 1 »
Spotkanie wspólnot Kościoła Domowego

WIARA.PL DODANE 11.09.2012

Spotkanie wspólnot Kościoła Domowego

oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma