Nowy numer 28/2018 Archiwum

Szybciej i wyżej

W Olsztynie odbył się II Warmiński Turniej w Dwuboju Pożarniczym

Do stolicy Warmii i Mazur przyjechało 73 zawodników, którzy reprezentowali 11 województw oraz dwie szkoły pożarnicze - z Krakowa i Częstochowy. Startowali oni w dwóch konkurencjach - pierwsza została rozegrana na stadionie uniwersyteckim UWM-u w Olsztynie, gdzie strażacy mieli do pokonania "tor pożarniczy" 100 metrów z przeszkodami. Następnie strażacy przenieśli się do Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Porannej, gdzie rywalizowali we „wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni”.

- Na zawodach odzwierciedlamy pewne istotne elementy zawodu strażaka takie jak sprawność fizyczna, nieodzowny element zawodu. Ale również wykorzystujemy część sprzętu podobnego do tego, który strażak na co dzień używa czyli wąż strażacki czy prądownica, rozdzielacz - mówi Szymon Kokot - Góra z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie.

Punkty zdobyte w olsztyńskich zawodach zaliczane są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma