Nowy numer 3/2021 Archiwum

Misja bez kalkulacji

Zakończyła się jesienna tura konferencji rejonowych w naszej archidiecezji. Rozpoczęły się one w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie, a zakończyły spotkaniem w Ostródzie.

Głównym tematem spotkań było przygotowanie do nowego roku kościelnego, którego hasło brzmi: „Być solą ziemi”. Poruszana była także problematyka Roku Wiary i dokonujących się w nim celebracji liturgicznych. Ważną sprawą dla naszej archidiecezji jest peregrynacja obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej i poprzedzających ją rekolekcji kerygmatycznych. Program nawiedzenia przedstawili ks. Hubert Tryk i ks. Tomasz Pocałujko.

– Po przerwie wakacyjnej chcemy kontynuować nasze przygotowania do peregrynacji. My, katecheci, czyli ci, którzy mają budzić serca ludzkie do wiary, sami musimy głęboko wierzyć. Ojciec Święty, ogłaszając kolejny rok Rokiem Wiary, oczekuje od nas pogłębienia wiary i ożywienia. Wielu dziś zadowala się namiastkami, porzuca najważniejsze ideały, zatraca się w miernocie. A my mamy być solą ziemi – mówi ks. Jerzy Mazur.

W podsumowaniu konferencji abp Wojciech Ziemba zachęcał zebranych do odważnego włączenia się w dzieło nowej ewangelizacji archidiecezji, niezależnie od tego, czy owoce tego dzieła będą widoczne bardzo szybko, czy za jakiś czas. – Naszą rzeczą jest głosić Chrystusa, nie patrząc na lęki i nie kalkulując skutków – przekonywał abp Ziemba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama