Nowy numer 24/2018 Archiwum

Misja bez kalkulacji

Zakończyła się jesienna tura konferencji rejonowych w naszej archidiecezji. Rozpoczęły się one w Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie, a zakończyły spotkaniem w Ostródzie.

Głównym tematem spotkań było przygotowanie do nowego roku kościelnego, którego hasło brzmi: „Być solą ziemi”. Poruszana była także problematyka Roku Wiary i dokonujących się w nim celebracji liturgicznych. Ważną sprawą dla naszej archidiecezji jest peregrynacja obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej i poprzedzających ją rekolekcji kerygmatycznych. Program nawiedzenia przedstawili ks. Hubert Tryk i ks. Tomasz Pocałujko.

– Po przerwie wakacyjnej chcemy kontynuować nasze przygotowania do peregrynacji. My, katecheci, czyli ci, którzy mają budzić serca ludzkie do wiary, sami musimy głęboko wierzyć. Ojciec Święty, ogłaszając kolejny rok Rokiem Wiary, oczekuje od nas pogłębienia wiary i ożywienia. Wielu dziś zadowala się namiastkami, porzuca najważniejsze ideały, zatraca się w miernocie. A my mamy być solą ziemi – mówi ks. Jerzy Mazur.

W podsumowaniu konferencji abp Wojciech Ziemba zachęcał zebranych do odważnego włączenia się w dzieło nowej ewangelizacji archidiecezji, niezależnie od tego, czy owoce tego dzieła będą widoczne bardzo szybko, czy za jakiś czas. – Naszą rzeczą jest głosić Chrystusa, nie patrząc na lęki i nie kalkulując skutków – przekonywał abp Ziemba.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma