Nowy numer 4/2021 Archiwum

Na krajowym podium

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się obchody 10-lecia Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego została ustanowiona przez wojewodę  13 maja 2002 r. i jest regionalnym forum, na którym prowadzone są debaty na temat interesów społecznych. Powołana jest między innymi do rozpatrywania spraw wywołujących konflikty między pracodawcami i pracownikami, gdy sprawy te są istotne dla zachowania spokoju społecznego.

Na konferencji podsumowującej 10 lat pracy komisji głos zabrali m.in. wojewoda Marian Podziewski oraz dr hab. Jacek Męcina, sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, który zwrócił uwagę, że pod względem liczby działań warmińsko-mazurska komisja zajmuje wysokie, trzecie miejsce w kraju.

Z wykładem na temat kompetencji partnerów dialogu społecznego wystąpił prof. Ryszard Walkowiak z UWM, a Ewa Korycja, sekretarz WKDS, zaprezentowała rys historyczny działalności komisji.

Następnie wojewoda Marian Podziewski wręczył podziękowania i pamiątkowe statuetki za dekadę pracy członkom i współpracownikom Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

Głos zabrali również parlamentarzyści z regionu oraz przedstawiciel związków zawodowych i organizacji pracodawców.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama