Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nie wszystko złoto...

W stolicy Warmii i Mazur przedsiębiorcy i politycy debatowali o tym jak dbać o swoje i nie tylko swoje pieniądze.

Business Centre Club we współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Fundacją "Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach" oraz innymi partnerami zorganizowało w Urzędzie Miasta w Olsztynie seminarium „Jak chronić własny biznes, jak dbać o swoje pieniądze – bariery, wyzwania i zagrożenia”.

Powodem zwołania konferencji jest drastyczny spadek zaufania do wszelkich instytucji finansowych po aferach m.in. z Amber Gold czy bankructwami biur podróży. Ostatnie miesiące pokazały nie tylko wciąż niewyjaśnione kwestie polityczne, ale choćby luki w polskim prawie czy przede wszystkim rażącą niewiedzę przeciętnego obywatela w dziedzinie finansów.

– Patologie na rynku finansów to niestety nasza rzeczywistość. Można ją zmienić nie ponosząc specjalnie wysokich kosztów. Żywię nadzieję, że nasza debata wypracuje sposoby eliminowania tych nieprawidłowych zjawisk, a co najważniejsze, ukaże sposoby na odzyskanie zaufania Polaków do rodzimego rynku finansowego, tak mocno zachwianego sprawą Amber Gold – twierdzi Wiesław Łubiński, wiceprezes zarządu BCC .

Prelegenci starali się pokazać jak w prosty sposób dbać o swoje pieniądze i nie dać się nabierać różnego rodzaju naciągaczom. A wszystko wedle starej zasady – nie wszystko złoto, co się świeci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama