Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nie wszystko złoto...

W stolicy Warmii i Mazur przedsiębiorcy i politycy debatowali o tym jak dbać o swoje i nie tylko swoje pieniądze.

Business Centre Club we współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Fundacją "Wspieranie i Promocja Przedsiębiorczości na Warmii i Mazurach" oraz innymi partnerami zorganizowało w Urzędzie Miasta w Olsztynie seminarium „Jak chronić własny biznes, jak dbać o swoje pieniądze – bariery, wyzwania i zagrożenia”.

Powodem zwołania konferencji jest drastyczny spadek zaufania do wszelkich instytucji finansowych po aferach m.in. z Amber Gold czy bankructwami biur podróży. Ostatnie miesiące pokazały nie tylko wciąż niewyjaśnione kwestie polityczne, ale choćby luki w polskim prawie czy przede wszystkim rażącą niewiedzę przeciętnego obywatela w dziedzinie finansów.

– Patologie na rynku finansów to niestety nasza rzeczywistość. Można ją zmienić nie ponosząc specjalnie wysokich kosztów. Żywię nadzieję, że nasza debata wypracuje sposoby eliminowania tych nieprawidłowych zjawisk, a co najważniejsze, ukaże sposoby na odzyskanie zaufania Polaków do rodzimego rynku finansowego, tak mocno zachwianego sprawą Amber Gold – twierdzi Wiesław Łubiński, wiceprezes zarządu BCC .

Prelegenci starali się pokazać jak w prosty sposób dbać o swoje pieniądze i nie dać się nabierać różnego rodzaju naciągaczom. A wszystko wedle starej zasady – nie wszystko złoto, co się świeci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma