Nowy numer 43/2020 Archiwum

Park(Ing) Day

Parkingi w stolicy Warmii i Mazur zmieniły się w parki pełen zieleni, gdzie zamiast samochodów można było np. spotkać szybowiec.

Park(ing) day to happening, podczas którego mieszkańcy miast na całym świecie własnoręcznie zmieniają miejsca zazwyczaj zajęte przez zaparkowane samochody w małe parki pełne zieleni. Inicjatywa ma udowodnić wszystkim, że z cennej przestrzeni w centrum miasta można korzystać mądrzej, lepiej i bardziej twórczo.

W wielu miejscach w całym Olsztynie pojawiły się atrakcje dla wszystkich, którzy twierdzą, że samochód można zostawić gdzie indziej, a nawet całkowicie się bez niego obejść. Przed Kamienicą Naujacka przy kawie i herbacie można było się zapisać na zajęcia do Miejskiego Ośrodka Kultury, odpocząć przy muzyce albo po prostu porozmawiać. Na Starym Mieście przy Wojewódzkiej Bilbiotece Publicznej pojawił się szybowiec, a przy bibliotece Planeta 11 rozegrano m.in. konkurs w rzucaniu płytą na czas, mini turniej gier planszowych, konkurs jazdy na hulajnodze, zbierano także niepotrzebne mieszkańcom książki, które wzbogacą biblioteczne zbiory.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama