Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dobre, bo nasze

W Starym Ratuszu odbył się jubileuszowy, bo organizowany po raz 5. Przegląd Wydawnictw Regionalnych „Moje Twoje Nasze”.

Organizatorem przeglądu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna, a sama impreza odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Przez cały dzień regionalne wydawnictwa prezentowały swoje publikacje, można było również porozmawiać z autorami oraz ilustratorami.

Przeglądowi towarzyszyły również wystawy – jedna poświęcona Januszowi Korczakowi, a inne olsztyńskim pisarzom; jedna z nich zatytułowana „Poeci z Krainy Nord”.

Jak co roku nie zabrakło również cieszących się dużą popularnością warsztatów w czerpaniu papieru czy kaligrafii. Grupa olsztyńskich artystów podjęła się z kolei wyjątkowego dzieła – stworzenia książki-obiektu. Wspólnie zrealizowali oni ruchomą książkę złożoną z wyklejonych kostek.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma