Nowy numer 3/2021 Archiwum

Czuwaj na niebiańskich szlakach

W Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie odbył się wieczór wspomnień o Annie Andrusikiewicz, przygotowany przez zespół Żywe Słowo.

Anna Wanda Andrusikiewicz urodziła się 2 grudnia 1926 roku we Lwowie. Od wczesnej młodości związana była z ruchem harcerskim, ale jej wielką pasją były wędrówki. Była znakomitą przewodniczką, aktywnie działała we władzach lokalnych i krajowych PTTK. Odeszła do wieczności 23 sierpnia 2012 roku.

– Przyszliśmy tu wszyscy z potrzeby serca. Rzekłbym, żeby solidarnie okazać naszą wdzięczność za to, że była wśród nas, że była z nami. Większość z dzisiaj tu obecnych to ludzie wspaniali, aktywni, ludzie kochający życie, ludzie Uniwersytetu III Wieku. Z tym środowiskiem była jak najbardziej związana – mówił na wstępie spotkania ks. Stanisław Kozakiewicz, dyrektor IKCh.

Podczas wieczoru wspomnień zespół Żywe Słowo zaprezentował twórczość poetycką Anny Andrusikiewicz, wspomnienia o niej, pieśni, przede wszystkim takie, które śpiewa się na umiłowanych przez panią Annę trasach turystycznych.

– Wszystko, co piękne, wartościowe kosztuje czasu, cierpliwości. Jest po prostu wysiłkiem, bo taka jest autentyczna miłość. Tak, jak pani Ania była nie tylko zaangażowana i otwarta, ale również pracowita, tak samo i zespół Żywe Słowo, przygotowując to spotkanie, poświęcił wiele czasu, by ta wieczornica była godna osoby, której pamięć dzisiaj wspominamy – powiedział ks. Kozakiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama