Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zainteresować ludzi

Do niedzieli potrwa w Olsztynie akcja promująca transplantację.

W Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zainaugurowano zorganizowaną przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego uniwersytetu i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olszynie Akcję Społeczną: „Czas dla transplantacji - uchwycić to, co ulotne…”. Celem Akcji jest propagowanie idei i wiedzy na temat transplantacji wśród społeczeństwa Warmii i Mazur.

Podczas spotkania najpierw wystąpił chór Bel Canto, a potem prelegenci – m.in. prof. dr hab. med. Wojciech Rowiński, krajowy konsultant transplantologii klinicznej – przedstawili główne założenia całej akcji oraz idei transplantologii.

Na Warmii i Mazurach istnieje jeden ośrodek transplantologii, który mieści się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie i specjalizuje się w przeszczepie nerek. W ciągu ostatnich 2 lat, wykonano ponad 40 przeszczepów. – Pierwszy przeszczep w naszym szpitalu miał miejsce 27 listopada 2010 roku. Ciągle największym problemem w rozwijaniu tej metody leczenia jest dostęp do organów. Dlatego chcemy naszą akcją zainteresować ludzi, aby jak najwięcej osób miało świadomość, że ten sposób leczenia ratuje życie zarówno dorosłym, jak i dzieciom – mówi Irena Kierzkowska, dyrektor WSS w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy