Nowy numer 42/2020 Archiwum

Jan Paweł II wskazywał na Chrystusa

Kościół właśnie dziś,w rocznicę inauguracji pontyfikatu Papieża Polaka, wspomina bł. Jana Pawła II. W wielu kościołach odbyły się specjalne nabożeństwa.

Uroczysta Msza św. odbyła się również w parafii św. Mateusza w Olsztynie. To właśnie tutaj ma powstać Sanktuarium Jana Pawła II jako wotum wdzięczności za dar beatyfikacji Papieża Polaka, który był związany z naszym regionem.

Eucharystii przewodniczył ks. prał. Bronisław Siekierski, a homilię wygłosił ks. Zdzisław Kunicki, który mówił o bł. Janie Pawle II jako o świadku wiary, z którym mieliśmy okazję spotykać się na trzech etapach – kiedy mówił w naszym imieniu, przemawiał do nas oraz kiedy spotykamy się z nim teraz, mimo że fizycznie nie ma go pośród nas. – Na Jana Pawła II musimy patrzeć trochę „przezroczyście”, żeby widzieć Tego, o Którym świadczył. Bo właśnie to jest najważniejsze. Bł. Jan Paweł II przekazywał nam prawdę, że jedyna droga do Boga nazywa się Jezus Chrystus – mówił ks. Kunicki.

Na zakończenie Mszy św., po odmówieniu litanii do bł. Jana Pawła II, ks. Bronisław Siekierski udzielił zebranym błogosławieństwa relikwiami papieża Polaka. Każdy miał też okazję ucałować relikwię – kroplę krwi błogosławionego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama