Nowy numer 48/2020 Archiwum

200 lat, pani Mario!

W Gminnym Ośrodku Kultury w Srokowie Maria Pelc obchodziła 100. urodziny.

Pani Maria urodziła się 20 października 1912 roku w miejscowości Kniażyce (obecnie województwo podkarpackie). Miała pięcioro rodzeństwa – dwóch braci i trzy siostry. Sama była najmłodsza. W roku 1930 zawarła związek małżeński z Janem Pelcem. Urodziła siedmioro dzieci, ma 10 wnuków, 18 prawnuków i 1 prawnuczkę. Na nasze tereny przybyła w 1947 roku, gdzie wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne.

Jubilatka otrzymała wiele życzeń oraz listy gratulacyjne, m.in. od prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, który w swoim liście napisał: „Dane było Pani przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nią związanych. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków". List przekazał jubilatce wójt gminy Srokowo Franciszek Andruszkiewicz, który w swoim imieniu złożył podziękowania dla pani Marii za wszelkie trudy i owoce minionych lat oraz złożył życzenia zdrowia i pogody ducha na kolejne lata. Ks. prał. Kazimierz Sawostianik złożył gratulacje i życzenia oraz zaprosił na Mszę św. w intencji jubilatki.

Jubileusz uświetnił występ młodzieży, Klubu Seniora „Niezapominajka" oraz zespołu „Srokowiacy". Po programie artystycznym nadszedł czas na urodzinowy tort i odśpiewanie „Dwieście lat... ."

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama