Nowy numer 3/2019 Archiwum

Polska i Rosja w Ameryce

To już szósty partnerski projekt szpitala w Ameryce oraz sanatorium w Pioniersku, które od kilku lat ściśle współpracują.

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce oraz Dziecięce Ortopedyczne Sanatorium „Pioniersk” z Obwodu Kaliningradzkiego rozpoczęły realizację kolejnego partnerskiego projektu finansowanego ze środków UE. - Celem projektu jest przeprowadzenie przesiewowych badań diagnostycznych wśród uczniów z małych miast i wsi województwa warmińsko-mazurskiego oraz Obwodu Kaliningradzkiego oraz zapewnienie im specjalistycznej pomocy medycznej –mówi dr Roman Lewandowski, dyrektor szpitala. Pod koniec września przedstawiciele Szpitala w Ameryce i  Sanatorium w Pioniersku spotkali się aby ustalić szczegóły realizacji projektu pn.„Program profilaktyki wad postawy i bocznego skrzywienia kręgosłupa u dzieci z małych miast i wsi”. Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa – Polska – Rosja 2007 -2013. Wartość całkowita projektu wynosi ponad 3,1 mln euro, z czego 2,9 mln euro to dotacja UE. Wartość inwestycji w Szpitalu w Ameryce to ponad 2 mln  euro, kwota dofinansowania – 1 821 651,43 euro. Realizacja projektu przewidziana jest na dwa lata, a jego zakończenie planowane jest na wrzesień 2014 roku.

Więcej w nr. 44. "Posłańca Warmińskiego – Gościa Niedzielnego".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy