Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wiara i wiedza

W kościele św. Franciszka z Asyżu w Kortowie kolejny rok pracy zainaugurowało Olsztyńskie Duszpasterstwo Akademickie.

ODA istnieje od 1956 roku. Pierwszym ośrodkiem była parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, obecnie centrum duszpasterstwa znajduje się w Kortowie, działają również ośrodki w NSPJ, w olsztyńskiej katedrze, w parafii św. Józefa oraz na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba. W homilii zaznaczył on, że tak jak wykłady czy badania naukowe dają wiedzę o świecie, tak ODA daje właściwą interpretację zdobytej wiedzy. – Wiedza może być narzędziem uszczęśliwiającym człowieka, ale nieodpowiednio wykorzystana – może również stać się przyczyną nieszczęścia – mówił do studentów i wykładowców abp Ziemba.

Metropolita warmiński zaapelował też, żebyśmy w Roku Wiary otworzyli oczy na prawdę. Wskazał przy tym na księgi Pisma Świętego, dokumentów Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego, które wyłożone są w każdym kościele. Zachęcał, żeby nie tylko na te księgi patrzeć, ale podejść, zajrzeć i przeczytać choć fragment. – Bądźmy apostołami miłosierdzia i powiedzmy tak jak uczniowie Jezusa do żebraka Bartymeusza „Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię” – powiedział abp Ziemba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama