Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wolontariusze też mogą mieć dość?

W Ośrodku Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach odbyło się szkolenie przedstawicieli parafialnych zespołów Caritas z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych w ramach programu PEAD.

W szkoleniu uczestniczyło 50 osób reprezentujących PZC m.in. z Olsztyna, Lubomina, Sętala, Nidzicy, Olsztynka, Miłakowa, Srokowa, Kętrzyna i Wielbarka. Spotkanie poprowadził dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba wraz z koordynator programu PEAD Stanisławą Kucewicz. Warsztatami psychologicznymi pokierował ks. Piotr Hartkiewicz, dyrektor Ośrodka Caritas w Rybakach.

Celem spotkania było zarówno ukazanie historii programu PEAD, jego podstawowych założeń, omówienie zasad dystrybucji i sprawozdawczości, jak również ukazanie psychologicznych aspektów pracy wolontariusza, czyli „Jak się nie wypalić, pomagając innym”. Istotnym punktem szkolenia był panel dyskusyjny, w którym można było podzielić się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami odnośnie pracy wolontaryjnej.

Ponadto miało miejsce rozstrzygnięcie ogłoszonego wcześniej konkursu pod tytułem „Gotowanie z PEAD”, w którym uczestnicy spotkania mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Założeniem konkursu było przygotowanie dania, którego jednym z komponentów był artykuł spożywczy przewidziany w programie PEAD.

Szkolenie zakończyła uroczysta Msza św. w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Orzechowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy