Nowy numer 3/2019 Archiwum

Niech spoczywa w pokoju

W rocznicę urodzin śp. Aleksandra Szczygły w Olsztynie odprawiona została Msza św. w jego intencji.

Mszę św. w intencji szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego odprawił w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. inf. Julian Żołnierkiewicz. Po Eucharystii w sali parafialnej odbyło się spotkanie wspominkowe, w którym wzięła udział rodzina zmarłego w katastrofie smoleńskiej, a także Antoni Macierewicz.

Aleksander Marek Szczygło urodził się 27 października 1963 r. w Jezioranach. W 1990 r. ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. W 2001 r. z listy Prawa i Sprawiedliwości został po raz pierwszy wybrany posłem na Sejm RP. Ponownie został wybrany w 2005 r. , a w kolejnych wyborach – w 2007 r. – uzyskał prawie 30 tys. głosów mieszkańców Warmii i Mazur. Od grudnia 2005 do sierpnia 2006 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, a następnie szefem Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. 7 lutego 2007 r. został ministrem obrony narodowej. Funkcje tę pełnił do 16 listopada 2007 r. 15 stycznia 2009 r. prezydent Lech Kaczyński mianował go szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Aleksander Marek Szczygło zginął 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem. Pochowany jest w Kwaterze Smoleńskiej na wojskowych Powązkach w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy