Nowy numer 42/2020 Archiwum

Najlepsi nagrodzeni

Rafał Okuniewski z Olsztyna, Krzysztof Olszak z Elbląga i Jakub Wójcicki z Działdowa to tegoroczni stypendyści marszałka.

Na wtorkowej sesji Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego radni i marszałek Jacek Protas pogratulowali tegorocznym laureatom stypendiów naukowych. Dostają oni 7 tys. zł, które przekazywane są w jednorazowej transzy. Mogą je oni wykorzystać na realizację zadań zapisanych we wniosku aplikacyjnym - od dojazdów na konferencje czy seminaria, po cele ściśle naukowe, jak zakup profesjonalnego sprzętu czy oprogramowania.

Rafał Okuniewski jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie. Uczy się w klasie o rozszerzonym programie nauczania matematyki i fizyki. Był finalistą części doświadczalnej II etapu 61. Olimpiady Fizycznej, został zakwalifikowany do III etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej. Interesuje się przede wszystkim matematyką i fizyką, ale z powodzeniem brał udział w konkursach przedmiotowych z języka polskiego, geografii i historii. Został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II, zdobył wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Konkursie na Baśń i wielu innych olimpiadach i konkursach. Jest zapalonym szybownikiem. Swój czas poświęca także na działalność społeczną.

Krzysztof Olszak jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu. Obecnie studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jego wiedza z zajęć z prawa publicznego, gospodarczego oraz doktryn polityczno-prawnych została oceniona na poziomie celującym. Kontynuuje indywidualny tok studiów jako jedna z pięciu osób na Wydziale Prawa i Administracji. Jego opiekun naukowy napisał: „W odniesieniu do niego tryb indywidualny oznacza, że przyjmuje na siebie mniej więcej trzykrotnie więcej pracy niż przewiduje regulamin studiowania”. Zajmuje się również fotografiką. Z powodzeniem brał udział w finale głównym II Konkursu Wiedzy o Gospodarce i Turystyce oraz w III Olimpiadzie Mediewistycznej. Jako student zdobywa doświadczenie zawodowe, odbywając praktyki w kancelariach prawniczych. Jako hobby, jedno z licznych, wskazuje historię Warmii i Mazur.

Jakub Wójcicki jest absolwentem kierunku lekarskiego na Wydziale Medycyny King’s College w Londynie. Już podczas studiów zaangażował się w badania naukowe i projekty badawcze. Jest autorem szeregu publikacji i prezentacji z zakresu medycyny. Bierze czynny udział w sympozjach i konferencjach naukowych. Prowadził również wykłady kliniczne dla studentów III roku na Wydziale Medycyny King’s College w Londynie. Odbył praktyki m.in. w Klinikach Położnictwa i Ginekologii na Uniwersytecie w Heidelbergu i Klinice Pediatrii na Uniwersytecie w Wiedniu. Kariera naukowa nie przeszkadza mu w czynnym uczestniczeniu w wydarzeniach medycznych w Polsce. Angażuje się również w działalność charytatywną, m.in. w projektach: „Path to Africa”, „Minjeni Womens’s Group” czy Letniej Szkole Medycyny Tropikalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama