Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dzwoń – 800 165 320

Jak wynika z wykazu umieszczonego na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, placówki pomocowe dysponują w sumie ok. 1100 miejsc.

W województwie warmińsko-mazurskim otwarta została całodobowa infolinia dla osób bezdomnych. Do końca marca pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat jadłodajni, miejsc noclegowych i punktów udzielania pomocy rzeczowej. Z infolinii mogą korzystać wszyscy mieszkańcy regionu. Każdego roku w okresie jesienno-zimowym policjanci odnotowują przypadki zgonów osób z powodu wychłodzenia organizmu. Na przełomie 2011 i 2012 roku było ich 8. Policjanci na co dzień podejmują wzmożone działania prewencyjne i pomocowe, zmierzające do udzielania pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. Obowiązkiem służb mundurowych jest przeciwdziałanie tragicznym zdarzeniom, jakimi są śmiertelne wychłodzenia.

Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest 31 placówek udzielających pomocy osobom potrzebującym, w tym bezdomnym i ubogim. Są to noclegownie, schroniska dla bezdomnych, tymczasowe punkty opieki, domy pomocy społecznej czy ośrodki wsparcia dla samotnych matek. Placówki te są prowadzone przez samorządy powiatowe, gminne, ale także stowarzyszenia i instytucje kościelne.

Więcej informacji w numerze 45. "Posłańca Warmińskiego – Gościa  Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma