Nowy numer 48/2020 Archiwum

Marszałek w kapitule

W Pałacu Prezydenckim zakończyła się debata „Cele, granice, metody i koszty lokalnych konsultacji społecznych”.

Rozmowy poprzedziła uroczystość wręczenia zaproszeń do kapituły Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP. Z rąk Bronisława Komorowskiego nominację otrzymał Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i prezes Zarządu Związku Województw RP.

– Chciałbym bardzo, żeby Nagroda Obywatelska była adresowana do tych ludzi, tych instytucji, które w wymiarze praktycznym potrafią w sposób ponadstandardowy wskazywać na działania i rozwiązania budujące postawy obywatelskie – podkreślił podczas wręczenia wyróżnień prezydent Bronisław Komorowski.

Nagroda przyznawana będzie w trzech kategoriach: wspólnota obywatelska, partnerstwo samorządów oraz obywatelska inicjatywa lokalna. Jej uroczyste wręczenie odbędzie się w maju przyszłego roku, przy okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

– To zaszczyt przyjąć od pana prezydenta zaproszenie do kapituły Nagrody Obywatelskiej – powiedział po konferencji marszałek Jacek Protas. – Inicjatywa ma służyć wyróżnianiu nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich, których w naszym otoczeniu dostrzegam coraz więcej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama