Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zobacz także

  • Ajja
    14.11.2012 11:44
    Czy w tej archidiecezji jest aż tak wielki brak kapłanów w parafiach, że aż muszą ich wyręczać świeccy? W małych parafiach wiejskich proboszczowie bez trudu dadzą sobie radę sami, a w dużych parafiach jest kilku kapłanów - niech ruszą do wiernych, zamiast siedzieć przed TV czy w internecie. Szafarze nadzwyczajni mają posługiwać w sytuacjach nadzwyczajnych, a takie w polskich warunkach się właściwie nie zdarzają.
    Byłam na Mszy w wiejskiej parafii w diecezji warmińskiej - Komunii udzielał proboszcz i świecki pan. Nie uważam za zasadne skracania na siłę o te 2 minuty Komunii pod pretekstem "zbytniego przedłużania", poprzez posługę świeckiego. Jakoś przedłużające się wodolejstwo w kazaniu czy podczas wprowadzającej pogadanki kapłanom nie przeszkadza, a Komunia i modlitwa eucharystyczna muszą być w wersji ekspresowej... Zamiast udzielać Komunii, ten pan mógłby trzymać patenę(ministrantów w kościele nie stwierdzono).
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma