Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miłość to obecność

W konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie abp senior Edmund Piszcz obchodził swoje urodziny i święto patronalne. Licznie zgromadzeni kapłani i wierni modlili się o błogosławieństwo Boże, zdrowie i działanie Ducha Świętego w oddanej służbie wiernym naszej archidiecezji.

– Refleksja nad wiarą to również okazja ku temu, aby wspominać tych, którzy tę wiarę zaszczepili i pielęgnowali. Są to nasi rodzice, kapłani, katecheci, ale nie byłoby wiary i Kościoła, gdyby nie apostołowie i ich następcy – biskupi. To im został przekazany depozyt wiary. Dlatego dziś, wspominając urodziny i imieniny Ekscelencji, chcemy w szczególny sposób wyrazić naszą wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dziękujemy za Twoje świadectwo oddania Chrystusowi, za pasterskie nauczanie i za sakramenty, które wielu z nas za Twoim pośrednictwem przyjęło. I życzymy dużo zdrowia, by świadectwo miłości do Kościoła i w Kościele, które Ksiądz Arcybiskup nie tylko słowem, ale i czynem potwierdza, będzie wciąż dla nas inspiracją do jeszcze głębszego oddania się Chrystusowi. Zawierzamy Księdza Arcybiskupa Maryi Pani Ostrobramskiej – mówił ks. Lucjan Świto.

Życzenia abp. Edmundowi złożyli również alumni Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie. Po Eucharystii, na spotkaniu, również przedstawiciele wspólnot i zgromadzeń zakonnych. – Dziękuję za słowa życzliwości, ale dziękuję przede wszystkim za obecność. Nieraz podkreślałem, że najprostsza definicja brzmi, że miłość to po prostu obecność. I za to, co jest wyrazem tej miłości, wszystkim dziękuję – powiedział abp Edmund Piszcz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma