Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miłość za kierownicą

W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie modliliśmy się za ofiary wypadków drogowych.

Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków został zainicjowany przez angielską organizację RoadPeace w 1993 r. W Polsce po raz pierwszy obchodzono go uroczyście w 2006 r. Obchody zorganizowało Krajowe Duszpasterstwo Kierowców, a przewodniczył im wówczas pp. Tadeusz Płoski, biskup polowy WP.

Mszy św. W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej przewodniczył ks. kan. Artur Oględzki. W homilii przypomniał on słowa bł. Jana XXIII, który mówił: „Każdy, kto nie stosuje się do przepisów drogowych, gwałci Prawo Boskie, które zakazuje samobójstw i zabijania”. Ks. Oględzki przypomniał też, że w dniu, kiedy modlimy w intencji ofiar, powinniśmy również pamiętać o sprawcach wypadków i dla nich modlić się o miłosierdzie.

Po Mszy św. została otwarta wystawa „Kierowco – kieruj się Miłością i Wyobraźnią na drodze” zorganizowana przez Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. W swoim apelu ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców, apelował: „Kerujmy się Miłością na drodze, na każdej drodze naszego życia!”

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma