Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kto dziś jest patriotą?

W Ośrodku Badań Naukowych odbyło się spotkanie autorskie z prof. Wojciechem Polakiem, poświęcone najnowszej książce profesora „Patriotyzm dnia dzisiejszego".

Organizatorem spotkania był Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego oraz Stowarzyszenie Represjonowanych w Stanie Wojennym „Pro Patria” . Podczas spotkania profesor Polak nie tylko promował swoją najnowsza książkę, ale mówił również w sposób odważny i dostępny o wydarzeniach z życia społecznego i politycznego współczesnej Polski. Na podstawie tych wydarzeń profesor podawał przykłady postaw patriotycznych dzisiejszych Polaków.

- Dzisiejsza Polska potrzebuje patriotyzmu, tak samo jak potrzebowała go w najtrudniejszych momentach naszej historii. Jeżeli stracimy gotowość poświęcania się dla Ojczyzny, jeżeli przestaniemy reagować na zagrożenia jej suwerenności, jeżeli pozwolimy na totalitaryzację systemu władzy i nasycanie życia publicznego kłamstwem, to przestaniemy być Polakami. Staniemy się ludźmi bez właściwości, bez historii, tradycji, wiary, uzależnionymi mentalnie, politycznie i gospodarczo od sąsiadów - pisze w swojej książce wykładowca UMK w Toruniu.

Po spotkaniu prof. Polak rozdawał autografy do swojej najnowszej książki, zachęcał także do propagowania publikacji wśród młodzieży, dla których pojęcie patriotyzmu może być nie do końca zrozumiałe, a także wśród wszystkich, dla których ważny jest nasz kraj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama