Nowy numer 25/2018 Archiwum

15-lecie "Betanii"

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym świętowała swój jubileusz.

Uroczysta Msza św. odbyła się w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie. Podczas homilii obecny opiekun grupy ks. Łukasz Kowalski przypomniał początki sprzed 15 lat. – Pierwszym krokiem wspólnoty była modlitwa o rozpoznanie nazwy. Wspólnota do dziś nazywa się „Betania”, bo właśnie tam mieszkali przyjaciele Jezusa – Maria, Magdalena i Łazarz. – To właśnie charakteryzuje naszą wspólnotę – rozważamy słowo Boże, które nas wyprowadza z ciemności życia. Przez wytrwałość i wierność, pomimo trudów, wspólnota zaczęła się rozwijać, prowadzić rekolekcje ewangelizacyjne. Sama też się podczas różnych rekolekcji formuje – mówił ks. Łukasz. Zwrócił on również uwagę na to, że przez te lata przez grupę przeszło wiele osób, które rozeznały swoje powołanie, znalazły swoje miejsce w świecie i w Kościele. – Dziś dziękujemy Bogu za tych wszystkich, którzy przez te lata tworzyli wspólnotę. Oddajemy Mu chwałę i uwielbienie za dary i talenty, dzięki którym możemy służyć – powiedział opiekun grupy.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym powstała w listopadzie 1997 roku. Zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcą wielbić Boga – spotkania modlitewne rozpoczynają się w każdy czwartek Eucharystią w konkatedrze św. Jakuba, po Mszy św. spotkanie w katedralnym domu parafialnym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma