Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kapłan z ulicy

22 listopada 2012 r. w hotelu Hyatt w Warszawie wręczono nagrody „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. W pięciu kategoriach wyróżnione zostały instytucje, firmy, organizacje, media i osoby, które w aktywny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa drogowego.

W kategorii „osoba roku” nagrodzony został ks. dr Marian Midura – wieloletni krajowy duszpasterz kierowców, kapelan KW Policji w Olsztynie, kapelan Służby Celnej. W imieniu ks. Mariana nagrodę w Warszawie odebrał ks. Marcin Iżycki, dziekan Służby Celnej. Została ona przyznana za wieloletnią służbę i wsparcie polskich kierowców, zaangażowanie w różnego rodzaju inicjatywy zmierzające do budowania świadomości Polaków na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i zainicjowanie, jako dyrektor organizacji MIVA Polska, kampanii „KRZYŚ – trzeźwy i życzliwy kierowca”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego” we współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jego założeniem jest wyróżnienie inicjatyw, które promują, a często aktywnie poprawiają bezpieczeństwo ruchu drogowego. Patronat nad konkursem objął minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

– Cieszy nas, że tak wiele instytucji, organizacji czy osób aktywnie włącza się w promowanie konkursu. Także coraz więcej firm widzi potrzebę zaangażowania się w tę dziedzinę w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Świadczy to o tym, że wzrasta nasza świadomość, iż bezpieczeństwo na drodze to poważny problem, z którym borykamy się w Polsce. Jeszcze dużo mamy do zrobienia. Jednak takie inicjatywny, które promuje właśnie konkurs na Partnera Bezpieczeństwa Drogowego, dają nam prawo wierzyć, że będzie lepiej – mówi Bartłomiej Morzycki, prezes Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego”, przewodniczący kapituły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama