Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wyśpiewajmy piękno wiary

Archidiecezjalna Szkoła Muzyki Kościelnej w Olsztynie doczekała się pierwszego absolwenta. Przeżywała też jubileusz 5-lecia powstania.

Podczas uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba wręczył dyplom panu Jerzemu Dąbrowskiemu, organiście z Dobrego Miasta. Pan Jerzy jest pierwszy absolwentem Archidiecezjalnej Szkoły Muzyki Kościelnej w Olsztynie, która powstała w 2007 roku. ASMK kształci młodzież i dorosłych w cyklu pięcioletnim: organistów, a w cyklu rocznym kantorów i psałterzystów. Dyrektorem szkoły jest ks. kan. Piotr Podolak. Podczas Mszy św. abp Wojciech Ziemba mówił muzykom z diecezji, że muzyką i śpiewem powinni ukazywać piękno naszej wiary, gdyż to także jest jeden ze sposobów przekazywania orędzia zbawienia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy