Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ślizgawka na lodzie

W Olsztynie rozpoczął się Jarmark Warmiński.

Jarmark, który po raz 4. zagościł na olsztyńskiej starówce uroczyście otworzyli prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, burmistrz Rovaniemi Esko Lotvonen oraz najbardziej znana postać z dalekiej północy – Święty Mikołaj.

Jarmark potrwa do niedzieli, a odwiedzający mogą liczyć na masę atrakcji – oprócz straganów z ręcznie robionymi ozdobami choinkowymi, upominkami oraz tradycyjnym jadłem, będzie można posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć liczne przestawienia, szopki krakowskie, jak a amerykańskim filmie usiąść na kolanach „prawdziwego” Świętego Mikołaja z Laponi i oczywiście odwiedzić największą atrakcję jarmarku – park rzeźb lodowych. Tam można np. skorzystać z prawdziwej lodowej ślizgawki, podziwiać można również Ice Team, mistrzów świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie.

Dla najmłodszych przygotowano również ponad stuletnią karuzelę, kolejkę Świętego Mikołaja oraz psie zaprzęgi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy