Nowy numer 7/2019 Archiwum

Święty poliglota

Pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie odwiedził z prezentami św. Mikołaj, który przyjechał do nich z Laponii, z miasta Rovaniemi.

Dzieci były zachwycone wizytą gościa z tak daleka. Przywitały go pięknymi kolędami. Mikołaj powiedział, że w Olsztynie jest już kolejny raz i czuje się tu jak w domu. Rozmawiał z dziećmi po polsku, mimo że mieszka w Finlandii. – Znam wiele języków. Jestem poliglotą – odpowiedział gość na dociekliwe pytania i zachęcał dzieci, by one także uczyły się języków obcych. – Jak by to było, gdybyśmy tu rozmawiali przez tłumacza? Też byśmy się zrozumieli, ale to nie to samo – przekonywał. Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi w sali konferencyjnej szpitala, a następnie odwiedził pacjentów na oddziałach. Wszystkim dzieciom podarował osobiście maskotki – misie i renifery. W podziękowaniu dzieci przekazały gościowi własnoręcznie wykonane gwiazdki, haftowaną kartkę z życzeniami i obrazki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL