Nowy numer 3/2019 Archiwum

Dziecięcy opłatek

Były występy chóru, jasełka i ciepło wypowiadanych życzeń.

W zimowy wieczór w Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, niewielkiej wsi w gminie Kolno, odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem podopiecznych, ich rodziców, wychowawców, terapeutów i licznych gości, którzy przybyli na zaproszenie dyrektor ośrodka Adeli Wiśniewskiej. Obecni byli: bp Jacek Jezierski, ks. Michał Tunkiewicz – asystent Akcji Katolickiej w archidiecezji warmińskiej, wójt gminy Henryk Duda i proboszcz parafii pw. Trzech Króli w Kolnie ks. Jerzy Waresiak. Obecni byli także przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego AK – Maria Cichońska, Bożena Ulewicz i Antoni Zioło. Program obfitował w wiele atrakcji – jasełka, wystawione przez młodych podopiecznych, przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju i kolędy w wykonaniu zespołu kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego "Hosianum" w Olsztynie.

Ośrodek w Kruzach jest szkołą i domem dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze wsi oraz małych miasteczek Warmii i Mazur. Jest niewielki. Przebywa w nim około 30 podopiecznych, ale dyrektor Wiśniewska marzy o jego rozbudowie. Marzenia są po to, żeby je spełniać. Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej zamierza dołożyć do tego dzieła swoją cegiełkę, organizując na ten cel XV Wentę Dobroczynną, która 11 lutego 2013 roku odbędzie się w nowej olsztyńskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego. Jak zawsze, odbędzie się aukcja prac ofiarowanych przez artystów Warmii i Mazur. Gwiazdą wenty będzie Edyta Geppert. Honorowy patronat objęli metropolita warmiński abp Wojciech Ziemba i prezes Akcji Katolickiej w Polsce Halina Szydełko. Dochód z imprezy zostanie przekazany na poprawę standardów życia podopiecznych ośrodka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy