Nowy numer 50/2018 Archiwum

Którędy pójść?

W Wyższym Seminarium Duchownym „Hosianum” w Olsztynie odbyły się rekolekcje przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

Wzięło w nich udział 21 młodych mężczyzn z wielu miast naszej archidiecezji, m.in. z Mrągowa, Srokowa, Braniewa, Kętrzyna i Reszla. Na spotkaniach podejmowano różne tematy, począwszy od powołania przez Boga do wolności i miłości, poprzez powołanie do małżeństwa i kapłaństwa. Następnie rozważano zasady odkrywania swojego powołania, czyli dogi wyznaczonej każdemu przez Boga. Oprócz klasycznych rekolekcyjnych elementów, takich jak Msza św., wspólna modlitwa brewiarzowa czy nabożeństwa, odbyły się również spotkania z ciekawymi ludźmi. Uczestnicy gościli parę, która opowiadała o swoim powołaniu do małżeństwa i rodzicielstwa, próbując jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, czym jest takie powołanie. Odbyły się również spotkania z kapłanami. Uczestnikami rekolekcji opiekowali się diakoni warmińskiego seminarium.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy