Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dar Aniołka

Z inicjatywy Parafialnego Oddziału Caritas w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Nagórkach w Olsztynie zorganizowana została bożonarodzeniowa akcja pod nazwą "Aniołek".

Przedsięwzięcie było anonimowe. Zbierano konkretne rzeczy – odzież, artykuły codziennego użytku dla dzieci. Odzew ze strony parafian przerósł wszelkie oczekiwania. Ludzie otworzyli serca i pokazali prawdziwą miłość chrześcijańską otwartą na drugiego człowieka, a szczególnie na  tego najmłodszego. Najlepszym podziękowaniem niech będą słowa samych obdarowanych, które najlepiej wyrażą ogrom dobra, jakie dokonało się dzięki tej akcji.

"Piszę ten list, aby wyrazić wdzięczność wszystkim ludziom o tak dobrym sercu. A serce ma dobre ten, kto ma w nim Boga. Jeśli zamknięte serce mielibyśmy dla Boga, to potrzeby innych ludzi nie miały by znaczenia... Dzięki tym darom zostały zaspokojone podstawowe potrzeby codziennego funkcjonowania dzieci... W noc wigilijną przyjdzie do nich św. Mikołaj, a na ich twarzach zagości uśmiech i jednocześnie szczęście w całej rodzinie”.

W każdej wypowiedzi obecna jest  podobna wdzięczność  i zapewnienie o modlitwie za tych, którzy sprawili, że wielu miało bardzo radosne święta. Trzeba było widzieć wielką radość w oczach dzieci i ich rodziców, gdy odbierali te prezenty. Łzy radości i wzruszenia pozwalają sądzić, że akcja spełniła swoje zadanie i wyzwoliła w parafii ducha wielkiej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. Ks. kan. Józef Romanowski i POC składają serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy tak szczerym sercem odpowiedzieli na tę akcję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama