Nowy numer 3/2019 Archiwum

Nie było molestowania

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie umorzyła śledztwo w sprawie proboszcza z Garbna koło Korsz.

Proboszcz z Garbna był podejrzany o seksualne wykorzystanie dziewczynek w wieku od 9 do 13 lat. Prokuraturę zawiadomiła dyrektor szkoły, której o rzekomych czynach duchownego opowiedziały uczennice. Proboszcz miał je namawiać do rozbierania się i kąpieli w jego obecności, a także dotykać dziewczynki w trakcie nauki pływania. Te sytuacje miały mieć miejsce podczas wakacyjnych wyjazdów dla dzieci z ubogich rodzin, a także na plebanii. Kuria Metropolitalna Archidiecezji Warmińskiej zawiesiła księdza w obowiązkach do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy, a teraz prokurator umorzył śledztwo, podając, że w większości badanych sytuacji brak było znamion czynu zabronionego, w innych natomiast nie znaleziono dowodów.

Ksiądz od początku przekonywał, że nie miał złych intencji, a jego słowa i gesty mogły zostać źle odebrane. Ponadto opinia psychologiczna potwierdziła, że nie ma on skłonności pedofilskich.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy