Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zostawić w ludziach dobro

W WSD MW „Hosianum” w Olsztynie na noworoczne spotkanie przybyli lekarze, pielęgniarki i pracownicy szpitali oraz przychodni.

Organizatorem noworocznego spotkania była Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Co roku gospodarzem spotkania jest inna placówka, ale za każdym razem miejscem wspólnego kolędowania służby zdrowia jest „Hosianum”.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył abp senior Edmund Piszcz. Na podstawie Ewangelii o spotkaniu Jezusa z Natanaelem powiedział on, że „decydujące w każdym spotkaniu jest to, co w drugim człowieku zostawimy”. – To, co w człowieku jest ujemne, jest zawsze łatwo dostrzegalne. Dobro wymaga głębszego spojrzenia, czasem czasu. Gdy chcemy kogoś poznać naprawdę, musimy patrzeć na jego uczynki – one powiedzą nam więcej niż najpiękniejsze słowa. Ludzi spotykamy wszędzie, jako lekarze spotykacie różnych pacjentów, w różnych sytuacjach. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy po spotkaniu zostawiamy w drugim człowieku radość czy smutek. Prawdę czy kłamstwo? Dobro czy zło? To jest najważniejsze w spotkaniu – mówił abp Piszcz.

Po Eucharystii z koncertem kolęd wystąpił Daniel Rupiński, następnie lekarze, pielęgniarki i zaproszeni goście udali się do refektarza, gdzie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia noworoczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama