Nowy numer 3/2019 Archiwum

E-kancelaria

Nie należy uciekać przed nową technologią. Trzeba ją tylko właściwie wykorzystać, by stała się dobrym narzędziem w duszpasterstwie.

Karol Świder, właściciel firmy „Santes” wykorzystuje internet i nowe technologie do pomocy ludziom i Kościołowi. Tworzy parafialne strony internetowe, na swoim koncie ma również witrynę archidiecezji warmińskiej czy Ośrodka Caritas w Rybakach.

Na stronach internetowych oprócz podstawowych informacji takich jak dane adresowe, porządek nabożeństw czy ogłoszenia parafialne, można także zamówić intencję Mszy św., złożyć ofiarę czy nawet obejrzeć transmisję z Mszy św. Obsługa strony nie jest trudna i na pewno każdy sobie z nią poradzi.

Zalety informatyzacji parafii wymienia ks. Łukasz Kowalski, administrator strony www.katedra.olsztyn.pl.

– Strona katedry św. Jakuba w Olsztynie istnieje dopiero od roku. Jej administrowanie nie jest trudne i mimo, że trzeba poświęcić jej trochę czasu to warto to robić. W dobie Internetu pierwszym źródłem informacji jest właśnie ta forma – ludzie szukają informacji w sieci. Nie zawsze udaje nam się uzupełniać wiadomości na bieżąco, ale po statystykach widzimy, że informacji na naszej stronie szuka naprawdę dużo osób i strona jest potrzebna. Poza tym przez sieć można załatwić sporo spraw – np. zapisać się na kurs przedmałżeński. Dla młodych i zabieganych ludzi jest to idealne rozwiązanie – mówi ks. Łukasz.

Oprócz tworzenia stron internetowych dla parafii i wspólnot Karol Świder proponuje również oprogramowanie dla parafii, które pozwala w prosty sposób uporządkować kancelarię. Pełną ofertę firmy „Santes” znaleźć można na www.santes.pl.

Więcej o informatyce w służbie Kościołowi w nr. 3 "Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy