Nowy numer 3/2019 Archiwum

Chrzest jest fundamentem

W kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w olsztyńskim Kortowie odbyło się nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Jacek Jezierski, który zwracał uwagę, że ciągle musimy szukać i odnajdywać to, co nas – chrześcijan różnych wyznań – łączy i jednoczy. Jest to m.in. chrzest, bo przecież chrześcijanin to człowiek ochrzczony. Dlatego też pierwsze modlitwy ekumeniczne związane ze zbliżającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan odbyły się już dziś, w Niedzielę Chrztu Pańskiego.

Homilię wygłosił ks. Szymon Czembor, proboszcz ewangelickiej parafii w Szczytnie. W kazaniu nawiązywał on do postaci św. Jana Chrzciciela, który mimo że mówił rzeczy trudne i wskazywał na ludzkie grzechy, przyciągał do siebie wiele osób. Wskazywał także, że chrzest dla każdego chrześcijanina powinien być fundamentem. – Chrzest to początek drogi z Bogiem oraz drogi do Boga i królestwa Bożego – mówił ks. Czembor.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy