Nowy numer 3/2019 Archiwum

Posłuchajmy wiatru

W słowie wstępnym do najnowszego tomiku wierszy ks. Jana Pietrzyka zatytułowanego „Posłucham wiatru”, Władysław Katarzyński napisał: „Przeczytajcie ten tomik. A potem sami posłuchajcie wiatru”.

W Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja tomiku wierszy religijnych „Posłucham wiatru” autorstwa ks. Jana Pietrzyka, poety z Butryn.

Ks. Stanisław Kozakiewicz w słowie wstępnym zauważył, że właśnie w małych miejscowościach, takich jak Butryny dzieje się wiele dobrego na polu rozwijania się wartościowej kultury inspirowanej chrześcijaństwem. – W tych małych środowiskach dzieje się wiele dobrego, ale nie jest to nagłaśniane. Mieszkańcy małych miejscowości razem z proboszczem tworzą piękną, inspirującą kulturę, która jest polem do działalności ewangelizacyjnej – mówił ks. Kozakiewicz za przykład podając właśnie osobę ks. Jana Pietrzyka i jego działalność duszpasterską.

Wieczór autorski uświetniony był koncertem instrumentalnym uczniów Szkoły Muzycznej w Olsztynie pod dyrekcją Anny Jundziłł, a wybrane wiersze z najnowszego tomiku ks. Pietrzyka recytował Cezary Łepek, student Studium Aktorskiego Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

 

K.s Jan Pietrzyk urodził się w 1956 w Olecku na Mazurach, na Warmii mieszka i pracuje od 1985 roku. Obecnie jest proboszczem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Butrynach. Swoją twórczością zadebiutował na łamach „Posłańca Warmińskiego” w 2000 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy