Nowy numer 50/2018 Archiwum

Towarzyska modlitwa

Była Eucharystia, kolędy i wspomnienia niezapomnianych chwil.

Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia pielgrzymi, którzy uczestniczyli w pielgrzymkach organizowanych przez działające w naszej archidiecezji Biuro Turystyczne „Cezal”, spotkali się, by podzielić się opłatkiem i wspominać wspólne podróżowanie. – W tym roku pielgrzymowaliśmy do Ziemi Świętej, Fatimy, Guadalupe, Rzymu. Byliśmy w sanktuariach Maryjnych we Francji i Hiszpanii. Przemierzaliśmy szlak św. Pawła w Grecji. Łącznie wyjechało z nami na 18 pielgrzymek 485 osób, którym posługiwało 16 kapłanów – mówi dyrektor biura Wojciech Hanelt.

Spotkanie było doskonałą okazją dla pątników, aby powspominać, pooglądać zdjęcia i pośpiewać kolędy. – Nasze spotkanie ma więc z jednej strony charakter modlitewny, gdyż rozpoczęło się Mszą św. celebrowaną przez bp Jacka Jezierskiego, ale też i towarzyski, i integracyjny – podkreśla Wojciech.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy