Nowy numer 3/2019 Archiwum

Grajmy i śpiewajmy Dzieciątku

W Srokowie już po raz 14. odbył się Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W tegorocznym przeglądzie po raz pierwszy wzięły udział zespoły z Rosji, zasługuje już więc na rangę międzynarodowego. Do konkursu zgłosiło się 40 wykonawców (zarówno zespoły, jak i soliści), niestety pogoda nie pozwoliła na dojazd kilkorga uczestników. W rezultacie do przeglądu przystąpiły w różnych kategoriach 32 osoby. Konkurs – według komisji oceniającej – stał na bardzo wysokim poziomie.

I miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Róża Kozłowska, zespół „Perełki”, zespół „Promyki”, Emilia Jankowska, zespół „Wiolinki”, Ola Kłosek, zespół „Zarjana” z Kaliningradu, zespół „ Habari Njema” z Reszla, zespół „Srokowiacy”, zespół seniorów „Niezapominajka”, chór „Kamerton”z Giżycka.

W przerwach publiczność zabawiali artyści ze szkoły muzycznej w Kaliningradzie. Zachwycili nie tylko profesjonalnym przygotowaniem, ale też kolorowymi, wręcz bajkowymi strojami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy