Nowy numer 33/2018 Archiwum

Goście z Kazachstanu

Kazachstan należy do pięciu najbardziej perspektywicznych nowych rynków według polskich przedsiębiorców. Zainteresowaniu gospodarczemu towarzyszą coraz częstsze kontakty władz obu państw.

W tym tygodniu ambasador Kazachstanu Yerik Utembayev spotkał się w Olsztynie z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Jackiem Protasem. Rozmowy zdominowały kwestie polityczne i gospodarcze. Ambasador przygotowuje wizytę premiera Kazachstanu Serika Achmedowa w Polsce, która odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie 2013 roku. Natomiast jesienią w Astanie spotkają się przedstawiciele regionów obu państw. Podczas spotkania marszałek Jacek Protas zachęcał ambasadora do promocji wśród kazachskich przedsiębiorców Forum Rynków Bałtyckich i Wschodnich, które rokrocznie odbywa się na Warmii i Mazurach. Polska jest obecnie 14. rynkiem eksportu i 12. rynkiem importu dla Kazachstanu. Obroty powinny znacznie wzrosnąć przed Expo 2017, którego gospodarzem będzie właśnie Astana. Obecnie na kazachskim rynku działają takie polskie firm jak: Pesa, KGHM czy Bumar. Import z naszego kraju stanowią głównie artykuły papiernicze, meblarskie, kosmetyki oraz sprzęt elektroniczny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma