Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wolontariusze na ćwiczeniach

W archidiecezji warmińskiej setki młodych ludzi angażuje się w bezinteresowną pomoc potrzebującym. W tym tygodniu spotkali się w Olsztynie.

Podczas noworocznego  spotkania opiekunów i  wolontariuszy szkolnych kół Caritas podsumowano realizację akcji Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam”, Tornister Pełen Uśmiechów, Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, Pola Nadziei,  których koordynatorem jest Caritas Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie. W spotkaniu uczestniczyli także opiekunowie wolontariatu wraz z przedstawicielkami Szkolnego Koła Caritas w Nidzicy. Czesława Jarkowska, kierownik Stacji Opieki Caritas w Nidzicy, zaprezentowała działalność nidzickiego wolontariatu, zarówno młodzieżowego, jak i dorosłych 50+. Swoim doświadczeniem w pracy wolontaryjnej podzieliła się Joanna Komorowska, opiekun wolontariatu z Nidzicy. Natomiast  Aleksandra Pięta i Aleksandra Jakubczyk zaprezentowały statuetki Ubi Caritas oraz Jastrzębia, którymi uhonorowane zostały za wyjątkowe osiągnięcia w pracy wolontaryjnej. Uroczystość zakończyło wystąpienie Ks. Pawła Zięby, dyrektora Caritas warmińskiej, który podziękował wszystkim za pracę i zaangażowanie w realizację dzieł Caritas oraz złożył życzenia noworoczne.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma