Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dyrektor muzeum odwołany

Janusz Cygański przestał pełnić funkcję dyrektora Muzeum Warmii i Mazur.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskeigo podjął dziś decyzję o odwołaniu Janusza Cygańskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Ponadto określone zostały warunki otwartego konkursu, który wyłonić ma nowego szefa placówki. Do tej chwili obowiązki dyrektora MWM pełnić będzie Juliusz Wilczewski, dotychczasowy zastępca dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Janusz Cygański kierował placówką od 25 lat. Zarząd Województwa już we wrześniu 2009 roku próbował odwołać go ze stanowiska, ale sprzeciw pracowników, aktorów i osób ze środowiska kulturalnego spowodował, że J. Cygański zachował stanowisko. Tym razem do zarzutów sprzed 4 lat (m.in. brak wizji prowadzenia muzeum) doszły choćby kwestie ekonomiczne – od 1999 roku placówka ma ujemny wynik finansowy, mimo że dotacje na jego rzecz wzrosły z 3 do 7 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma