Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Instytucja z misją

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, w szpitalnej kaplicy odbyła się uroczystość odpustowa. Kaplica jest pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes.

Uroczystości przewodniczył bp Jacek Jezierski. Podczas Eucharystii udzielił również sakramentu bierzmowania 15-letniemu Łukaszowi, który jest w znacznym stopniu sparaliżowany.

- Łukasz przebywa w szpitalu od ponad 11 lat. Tu przed laty również przyjął Pierwszą Komunię Świętą - mówi kapelan szpitala ks. Michał Tunkiewicz. Bp Jacek Jezierski podczas homilii poruszył temat powołania, jakie ma szpital.

Podkreślał, iż nie powinien on być nastawiony na komercję i patrzeć na człowieka przez pryzmat pieniądza. - To wielkie zagrożenie w dzisiejszych czasach, kiedy większość patrzy na otaczającą rzeczywistość przez pryzmat pieniądza. Szpital to instytucja, która niezależnie od uwarunkowań finansowych, powinna widzieć godność w każdym człowieku i każdemu człowiekowi pomagać - podkreśla ks. Michał Tunkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma