Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ciąg dalszy ewangelizacji przejdź do galerii

Na spotkaniu w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Olsztynie ks. dr Hubert Tryk przedstawił podstawowe założenia tej formy ewangelizacji i dotychczasowe jej owoce.

- Zależy nam, aby jak najwięcej osób wiedziało, co dzieje się w Kościele Warmińskim i wspierało modlitewnie to dzieło - mówił. Ks. Hubert dzielił się doświadczeniami z I Kongresu Nowej Ewangelizacji, który odbył się w Kostrzyniu nad Odrą.

- Był taki moment, gdy przedstawiciele różnych diecezji przedstawiali różne inicjatywy ewangelizacyjne w swoich regionach. Okazało się, że w polskim Kościele w ostatnich latach powstało bardzo wiele nowych inicjatyw w tym zakresie. Formy są bardzo różne: spływy kajakowe ojców z synami, ewangelizacje uliczne i wiele innych. W wielu diecezjach w jednym czasie rozpoczęły się jakiś działania ewangelizacyjne. To pokazuje jak Duch Święty zaprasza nas i pobudza w różnych miejscach, niezależnie od siebie, do działania - mówi ks. Tryk.

Od jesieni 2012 roku trwa na Warmii peregrynacja ewangelizacyjna, która składa się z dwóch elementów: rekolekcji i nawiedzenia kopii obrazu Matki Miłosierdzia wszystkich parafii archidiecezji.

Terminy rozpoczęcia rekolekcji

Luty: 17 – Łęgajny, 18 - Radostowo, 19 – Orzechowo, 20 – Wilczkowo / Rogiedle, 24 – Wipsowo, 25 – Lutry, 26 – Frączki i Jesionowo

Marzec: 3 – Ramsowo, 4 – Franknowo, 5 – Cerkiewnik, 6 – Boguchwały, 10 – Barczewko, 11 – Żegoty, 12 – Głotowo, 13 – Eudyty Wielkie, 17 – Bartołty Wielkie, 18 – Lamkowo, 19 – Różynka / Kwiecewo, 20 – Świątki

« 1 »
Spotkanie na temat ewangelizacji

WIARA.PL DODANE 08.02.2013

Spotkanie na temat ewangelizacji

oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy