Nowy numer 43/2020 Archiwum

Duchowa uczta z katarzynkami

Siostry katarzynki z Olsztyna, z okazji jubileuszu 400-lecia śmierci bł. Reginy Protmann, gościły u franciszkanów przy parafii św. Maksymiliana w Olsztynie.

Franciszkanie świeccy z tej okazji przygotowali prezentację słowno-muzyczną z elementami duchowości bł. Reginy. Dzięki uprzejmości s. Kamili Leszczyńskiej oraz s. Zofii Maciejewskiej, wszyscy obejrzeli film o założycielce sióstr katarzynek oraz wysłuchali konferencji na temat historii, życia i posłannictwa tej wielkiej błogosławionej z Braniewa.

Chociaż na ówczesne czasy była dobrze sytuowaną kobietą, jednak usłyszała głos Boży i poszła Go naśladować w pokorze, ubóstwie i cierpieniu. Była zwykłą, młodą dziewczyną, do tego urodziwą i posażną. Sens życia chrześcijańskiego zrozumiała jako ofiarną służbę na rzecz Boga i bliźniego, którego widziała w każdym napotkanym człowieku, zwłaszcza nieszczęśliwym, chorym, cierpiącym i ubogim. Przypatrując się życiu duchowemu Reginy, należy podkreślić, że Bóg stał się jedynym jej celem. To dzięki żarliwej modlitwie potrafiła odczytać swój duchowy charyzmat. Poznając bł. Reginę Protmann na nowo, można dostrzec w niej także rysy duchowości franciszkańskiej. Mogliśmy tym bardziej stać się  jej duchowymi synami i córkami.

Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję modlić się za przyczyną bł. Reginy Protmann przy jej relikwiach, a na zakończenie uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej przez o. Tomasza Witosławskiego OFMConv.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama