Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pamiętajmy o Papieżu Polaku

W Ornecie ma stanąć pomnik bł. Jana Pawła II.

Przedsięwzięciem zajmuje się Stowarzyszenie „Społeczny komitet budowy pomnika błogosławionego Jana Pawła II w Ornecie”. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy kilku mieszkańców Ornety, którzy chcieli upamiętnić postać Papieża Polaka. W tej chwili prowadzona jest zbiórka pieniędzy – stowarzyszenie jako organizacja non-profit nie może korzystać z dofinansowań czy choćby 1 proc. podatku. Wszelkie fundusze pochodzą z dobrowolnych wpłat i zbiórek.

Nie jest jeszcze znane miejsce umiejscowienia monumentu, na razie są dwie propozycje – na terenie placu kościelnego lub na skwerze przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. – Chcemy uruchomić ankietę, choćby pośród wiernych w parafii czy też przez pocztę doręczycieli, żeby dotrzeć do jak największego grona osób i poznać ich zdanie. Ta ankieta będzie w jakiś sposób wiążąca dla rady, która ostatecznie podejmie decyzję o umiejscowieniu pomnika – tłumaczy Wiesław Steć, prezes stowarzyszenia.

Koszt budowy pomnika to wydatek 100–140 tys. złotych w przypadku spiżu lub brązu. Stowarzyszenie bierze też pod uwagę pomnik z kamienia, wtedy koszt wyniesie około 50–60 tys. złotych. Wszystko uzależnione jest od ilości zebranych pieniędzy.

Więcej informacji na stronie www.pomnikjp2.orneta.org oraz w numerze 8. „Gościa Niedzielnego – Posłańca Warmińskiego”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma