Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Idą kiermasze

Lokalny samorząd zorganizuje w Olsztynie w tym roku aż osiem kiermaszów żywności naturalnej i tradycyjnej, które cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców stolicy regionu.

Swoje produkty wystawiać będą członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia–Mazury–Powiśle. Należy do niej już ponad 130 przedsiębiorców, restauratorów i wytwórców żywności naturalnej i tradycyjnej. Pierwsza tego typu impreza odbędzie się już 28 marca, tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Kolejne zaś 27 kwietnia, 25 maja, 22 czerwca, 19 października, 16 listopada, 7 oraz 21 grudnia. Taki harmonogram zatwierdził zarząd województwa.

Pomysł na Sieć Dziedzictwa Kulinarnego narodził się w 1995 roku w Szwecji i obecnie znak ten jest dobrze rozpoznawalny w całej Europie. Województwo warmińsko-mazurskie jako pierwsze w Polsce w 2006 roku utworzyło sieć regionalną. Do tej inicjatywy włączyły się następnie kolejne województwa. Poza kiermaszami w regionie będą organizowane w tym roku imprezy w ramach Kalendarza Imprez Promujących Produkt Regionalny Warmii i Mazur, gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli zaopatrzyć się w regionalne specjały oraz dowiedzieć się, jak przygotować tradycyjne potrawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma