Nowy numer 33/2018 Archiwum

Internetowy potomek dziennika

Seniorzy poznawali sekrety blogowania – tego hobbystycznego jak i zawodowego.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie Latarnicy Polski Cyfrowej zorganizowali kolejne spotkanie dla osób w wieku 50+, w którym seniorzy poznawali tajniki internetu. Tym razem wykład „Blogowanie – hobby i zawód” poprowadziła dr Marta Więckiewicz. – Blog jest internetowym potomkiem dziennika – tłumaczyła dr Więckiewicz i krok po kroku wyjaśniła zebranym czym jest blog i jak go założyć. Przedstawiła różne rodzaje blogów od wielorakiej tematyki zaczynając, a kończąc na zaprezentowaniu blogerów, którzy ze swojego hobby, jakim było prowadzenie internetowego dziennika, stworzyli zawód.

Jak się okazuje, tematyka blogowanie bardzo zaciekawiła uczestniczących w spotkaniach, a na forum pojawiały się nie tylko pytania dotyczącego szczegółów blogowania, ale trwałą również ożywiona dyskusja dotycząca m.in. przekraczania pewnych granic w internecie czyli tzw. ekshibicjonizmu internetowego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma