Nowy numer 49/2020 Archiwum

Aukcja i koncert

W Liceum Ogólnokształcącym nr III w Olsztynie odbył się IV Koncert Charytatywny „Wspieramy stypendium im. Marcina Antonowicza”.

Już od 20 lat stowarzyszenie Pro Patria z Olsztyna funduje stypendia dla uzdolnionych uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej. Dotychczas z tej formy pomocy skorzystało już ponad 100 osób. Stypendium nosi imię Marcina Antonowicza – ucznia IV LO w Olsztynie i studenta Uniwersytetu Gdańskiego, który 19 października 1985 roku został zatrzymany przez milicję. Krótko po zatrzymaniu został w ciężkim stanie znaleziony na ulicy, zmarł 2 listopada 1985 roku. Kilka dni później jego pogrzeb, na którym zgromadziło się kilkanaście tysięcy osób, był największą w stanie wojennym manifestacją mieszkańców Olsztyna.

Podczas koncertu w III LO na scenie zaprezentowała się młodzież szkolna, a gwiazdą wieczoru był Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”. Głównym punktem koncertu charytatywnego była jednak aukcja obrazów znanych olsztyńskich artystów: Aleksandra Wołosa, Marka Świąteckiego, Wojciecha Giereja, Krzysztofa Janickiego, Krystyny Ciszkiewicz oraz innych darów, które przekazali prywatni ofiarodawcy oraz instytucje. Podczas aukcji, prowadzonej przez Bożenę Ulewicz oraz Wojciecha Rucińskiego, udało się zebrać 3800 złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama